A A A   Synod 2024
Diecezja Świdnicka

Diecezjalna pielgrzymka ministrantów do Włoch i udział w międzynarodowym spotkaniu z Ojcem Świętym Franciszkiem

poniedziałek, 04-03-2024

28 VII - 5 VIII

Pielgrzymka ministrantów
do Włoch 2024

udział w międzynarodowym spotkaniu ministrantów z papieżem Franciszkiem

Termin: 28.07-05.08.2024

Dzień  1          Wyjazd (Świdnica) o godzinie 18:00 i bezpośredni przejazd przez Czechy i Austrię do Włoch (nocna podróż).

Dzień  2          Przed południem przyjazd do Orvietto, tam Msza Święta w kaplicy Cudu Eucharystycznego w historycznej katedrze i kontynuacja podróży na kolację i nocleg do hotelu.

Dzień  3          Po śniadaniu przejazd do Watykanu na spotkanie z Papieżem Franciszkiem, a następnie nawiedzenie Bazyliki Św. Piotra i czas do własnej dyspozycji w rejonie Watykanu. Kolacja i nocleg w hotelu.

Dzień  4          Śniadanie w hotelu i całodzienne zwiedzanie Rzymu: Bazylika Św. Jana na Lateranie, Święte Schody, Colosseum, Forum Romanum, Kapitol, Plac Wenecki, Panteon, Plac Nawona, Fontanna Di Trevi, Plac Hiszpański. Kolacja i nocleg w hotelu.

Dzień  5          Po śniadaniu przyjazd do Asyżu, Msza Święta i zwiedzanie miasta św. Franciszka i św. Klary, następnie przejazd na wybrzeże w okolice Rimini. Kolacja i nocleg w hotelu.

Dzień  6          Śniadanie a po nim całodzienny wypoczynek nad morzem. Wieczorem kolacja i nocleg w hotelu.

Dzień  7          Śniadanie i wyjazd do Bolonii, tam Msza Święta a następnie zwiedzanie historycznej części miasta. Czas do własnej dyspozycji i w godzinach popołudniowych wyjazd w kierunku Polski (nocna podróż).

Dzień  8          Planowany przyjazd w godzinach porannych i zakończenie pielgrzymki.

Świadczenie zawarte w cenie                                   CENA: 300 + 600 PLN

- Przejazd autokarem

- Przewodnik

- Ubezpieczenie NW i KL

- 5 noclegów hotelach + HB

Wstępy i opłaty do zwiedzanych obiektów w cenie pielgrzymki.

Konferencja Episkopatu Polski
Katolicka Agencja Informacyjna