Diecezja Świdnicka

Dzień modlitwy i solidarności z Osobami Skrzywdzonymi wykorzystaniem seksualnym

poniedziałek, 12-02-2024

16 II (piątek)

W liście apostolskim Papieża Franciszka Vos estis lux mundi czytamy: „Nasz Pan Jezus Chrystus wzywa każdego wiernego, aby był przejrzystym wzorem cnót, prawości i świętości. Wszyscy jesteśmy bowiem wezwani do dawania konkretnego świadectwa wiary w Chrystusa w naszym życiu, a zwłaszcza w naszych relacjach z bliźnimi”.

W odpowiedzi na apel Ojca Świętego Kościół w Polsce przeżywa I piątek Wielkiego Postu jako Dzień modlitwy i solidarności z Osobami Skrzywdzonymi wykorzystaniem seksualnym. 16 lutego br., już po raz ósmy, wspólnota Kościoła chce towarzyszyć modlitwą i pokutą tym, którzy w swoim życiu doznali ogromnego bólu, krzywdy i cierpienia. Tego dnia bp Adam Bałabuch będzie przewodniczył w katedrze nabożeństwu Drogi Krzyżowej o godz. 17.00 oraz Eucharystii o godz. 18.00 w intencji osób skrzywdzonych oraz w intencji wynagradzającej za grzechy wykorzystania seksualnego.

W duchu łączności z całym Kościołem zachęcamy duszpasterzy i wiernych do osobistej i wspólnotowej modlitwy oraz pokuty.

Biuro Delegata KEP ds. Ochrony dzieci i młodzieży przygotowało na ten dzień materiały duszpasterskie, które znajdują się na stronie: wspolnotazezranionymi.pl/dmis2024

Ks. Arkadiusz Harbar
delegat Biskupa Świdnickiego ds. ochrony małoletnich